Predajňa textilu STREET ONE, OC Optima, Košice

interiéry, stavby pre komerciu a obchod,

Predajňa STREET ONE v OC Optima je pre náš ateliér mementom hektickej realizácie a krátkej životnosti architektonických diel :). Dnes už neexistujúca predajňa textilu – športového oblečenia, bola funkčne rozčlenená na štyri základné časti – predajný priestor, skúšobné kabínky, výklad a zázemie predajne (denná miestnosť, WC, chodba). Predajňa bola farebne prevedená vo firemných farbách franchisového reťazca „Street One“ – kombinácia základnej bielej farby s akcentovanými červenými a sivými plochami.

Predajnú časť tvoril jeden priestor členený dreveným nábytkom – v strede solitérne nízke police, po obvode regály. Centrálnu časť tvorila pokladňa s uzatvárajúcou skriňou v červenej farbe. Steny boli doplnené troma nikami s plagátmi (postermi). Priečelie tvorilo výklad, dispozične oddelený samostatne stojacou stenou. V zadnej časti predajného priestoru sa nachádzali skúšobné kabínky a zázemie predajne pre obsluhu (denná miestnosť, kuchynka, WC).

Autor: Moritz & Haselsberger Architekten  –  Projekt: L. Friedmann, A. Reitzner, P. Stano  –  Fotografie: 3linea Architekti

Projekt: 2008 – Realizácia: 2008