Hotel Zelená Lagúna****, Domaša

stavby pre rekreáciu a voľný čas,

Areál štvorhviezdičkového hotela Zelená Lagúna na Domaši v rekreačnej oblasti Dobrá je situovaný v bezprostrednej blízkosti vodnej nádrže, poskytuje ubytovanie (izby a apartmány s terasami, päť samostatných apartmánových domčekov), reštauráciu, wellness, spoločenské priestory, športové ihriská a pláž Domaše.

Hlavným kompozičným cieľom bolo integrovať hotel a doplňujúce objekty do prostredia v nenútenej forme a atraktívnym spôsobom ponúknuť alternatívu rekreačných, poznávacích, športovo-relaxačných ale aj spoločenských (kongresových, vzdelávacích, alebo tiež rodinných) aktivít v zabehaných rezortoch, a zároveň priblížiť v primeranej miere verejnosti lokalitu vodnej nádrže Domaša.

Celý areál hotela je orientovaný „tvárou“ k scenérii vodnej nádrže. Hlavným zjednocujúcim znakom je motív horizontálneho členenia hmoty s roztiahnutím exteriérových terás v smere od vodnej nádrže „do svahu“ za chrbátom objektu, ktorý je prenesený aj do menších objektov areálu (chatky a doplnkové objekty). Luxus terasy s krásnym výhľadom si môžu vychutnať návštevníci reštaurácie, ako aj ubytovaní hostia v izbách a apartmánoch.

Autor architektúry: L. Friedmann, A. Reitzner, P. Stano, M. Takáč, I. Cziel –  Autor interiéru: M. Kysela  –  Fotografie: O. Cheresko, 3linea Architekti

Štúdia:2009 – Projekt: 2012 – Realizácia: 2015